CCTV უახლესი ამბები (ახალი ამბების მაუწყებლობა): 14 -დან 16 სექტემბრამდე, ჩინეთის პრეზიდენტი Xi Jinping დაესწრება შანხაის თანამშრომლობის ორგანიზაციის შტატის მეთაურთა საბჭოს 22 -ე სხდომას, რომელიც გაიმართება სამარკანდში. და პრეზიდენტი Xi Jinping გადაიხდის სახელმწიფო ვიზიტებს ყაზახეთის რესპუბლიკის პრეზიდენტის მიერ მოწვეულ ორ ქვეყანას და უზბეკეთის რესპუბლიკის პრეზიდენტს.
საწყისი ექვსი წევრიდან დღევანდელ რვა წევრ სახელმწიფოში, ოთხი დამკვირვებლის სახელმწიფო და რამდენიმე დიალოგის პარტნიორი, "SCO ოჯახი" სტაბილურად გაიზარდა და გახდა მნიშვნელოვანი ძალა მსოფლიო მშვიდობისა და განვითარების ხელშეწყობაში და საერთაშორისო სამართლიანობისა და სამართლიანობის დაცვაში. ადამიანებმა, ვინც ამჯერად ბევრ ქვეყანას ეწვია, განაცხადეს, რომ შანხაის თანამშრომლობის ორგანიზაციამ აჩვენა ძლიერი სიცოცხლისუნარიანობა და ჩინეთი მასში მნიშვნელოვან და კონსტრუქციულ როლს ასრულებს. ყაზახეთისა და უზბეკეთის ცხოვრების ყველა სფეროდან ხალხი მოუთმენლად ელიან პრეზიდენტ ზი ჯინპინგის ვიზიტს ორმხრივად პრაქტიკული თანამშრომლობის კიდევ უფრო გაღრმავებისთვის.
ბოლო წლების განმავლობაში, მრავალმხრივი თანამშრომლობისა და ჩინეთსა და სხვა ქვეყნებს შორის ეკონომიკური და სავაჭრო ბირჟებით, ჩინეთმა ხელი შეუწყო სწრაფ ეკონომიკურ განვითარებას და გააუმჯობესა ცხოვრების ხარისხი ჩინელებისთვის. ჩინეთსა და სხვა ქვეყნებს შორის გაცვლა უფრო და უფრო ახლოს გახდა, რამაც ასევე შექმნა ”მაგნიტური მოზიდვის ძალა” SCO– ს გარეთ მდებარე ქვეყნებში.
როგორც კომპანია, რომელსაც ათწლეულების გამოცდილება აქვს მსოფლიოს ქვეყნებში ინტეგრირებული ფარმაცევტული ინჟინერიის უზრუნველსაყოფად, შანხაიში ღრმად ესმის ეკონომიკური განვითარების მნიშვნელობა ბევრ უცხო ქვეყანასთან. შანხაი ივენის გენერალურმა მენეჯერმა, ჩენ იუნი დაესწრო ბიზნეს სემინარს "სამხრეთ აფრიკის სამხრეთ აფრიკის საელჩოსთან და სამხრეთ აფრიკის ტურიზმის ადმინისტრაციაში. 50 -ზე მეტი ბიზნესის წარმომადგენელი ჩინეთიდან და სამხრეთ აფრიკიდან მოიწვიეს სემინარში, რამაც კარგად განმარტა სამხრეთ აფრიკის გადაწყვეტილება ჩინეთთან უფრო მჭიდრო თანამშრომლობის ურთიერთობების დამყარებაში. შეხვედრამ ორი ქვეყნის ეკონომიკასა და ვაჭრობაში შემდგომი განვითარება მოუტანა და აჩვენა, რომ სამხრეთ აფრიკა არის ძალიან კონკურენტული ინვესტიციის ადგილი დივერსიფიცირებული პერსპექტივიდან.
ამ პერიოდის განმავლობაში, ელჩმა Xie Shengwen განაცხადა, რომ სამხრეთ აფრიკასა და ჩინეთს მრავალი წლის განმავლობაში აქვთ პოლიტიკური და ეკონომიკური თანამშრომლობის ისტორია. ეროვნული ლიდერებიდან დაწყებული ბიზნესისა და კულტურის უწყვეტი გაცვლამდე, ორმა ქვეყანამ ხელი მოაწერა ორმხრივ შეთანხმებას და უამრავი ადამიანი ჩაატარა ხალხში და კულტურულ გაცვლაში. მოსალოდნელია, რომ ჩინეთი და სამხრეთ აფრიკა გააძლიერებენ ურთიერთქმედებას და გააძლიერებენ მჭიდრო თანამშრომლურ ურთიერთობებს.
სამხრეთ აფრიკის სავაჭრო, ინდუსტრიისა და კონკურენციის დეპარტამენტმა დეტალური შესავალი მისცა სამხრეთ აფრიკაში ინვესტიციების გარემოსა და შესაძლებლობების შესახებ, ხოლო ჩინეთისა და სამხრეთ აფრიკის ბიზნესის წარმომადგენლებმა ასევე გამოთქვეს მნიშვნელოვანი მოსაზრებები. შანხაი iven ელოდება მომავალში სამხრეთ აფრიკაში უფრო მეტ საწარმოებთან მჭიდრო თანამშრომლობის გაძლიერებას. ჩინეთ-აფრიკის თანამშრომლობა არა მხოლოდ საერთაშორისო ვითარების განვითარების ტენდენციას შეესაბამება, არამედ ჩინელისა და აფრიკის ხალხის სასიცოცხლო ინტერესებს შეესაბამება.
მომავლის მოლოდინში, იენი თვლის, რომ ”სიმართლე, რეალობა, დამოკიდებულება, პატიოსნება” და სამართლიანობისა და ინტერესების სწორი კონცეფციის ხელმძღვანელობით, ჩინეთის აფრიკის თანამშრომლობის უზარმაზარი ერთობლივი ძალა, რა თქმა უნდა, ძლიერ ეფექტს წარმოქმნის ”1+1 უფრო მეტია, ვიდრე 2 ″.